קצת עליי

ד"ר יהודית כרמון מומחית לקריאה ואוריינות לגיל הרך ומוסיקאית: B.A. ו- M.A. במוסיקולוגיה מאוניברסיטת ת"א, אקדמיה בכינור ובוגרת מדרשה למוסיקה בת"א. את הדוקטורט בחינוך סיימה באוניברסיטת בר-אילן (2002). בה, ניתחה במשך שנים את כישורי הקריאה הנחוצים לילד כדי להצליח בקריאה ראשונה. תוצאות מחקריה וניסיונה הביאו למסקנה שהחיבור בין מוסיקה וקריאה יעיל ביותר.

ד"ר יהודית כרמון פיתחה ושיפרה את שיטת התווים החדשה הנקראת טף-תווים®®" במשך יותר מעשר שנים, כדי שתתאים במיוחד לגיל- הרך. השיטה נוסתה בהצלחה בבתי ספר ובגני ילדים והוכחה במחקרים כיעילה ביותר בפיתוח ושיפור מיומנויות קריאה של ילדים בכיתה א'.

יהודית פיתחה את שיטת טף-תווים® (באנגלית: Sounds2Read ובעבר זה נקרא: .T.M.N = Toy-Musical-Notes) לפיתוח כישורי קריאה בגיל הרך. השיטה הוכחה במחקרים אחדים כיעילה באופן סטטיסטי מובהק. ההחברה שהקימה עם בנה עמיהוד נקראת Read and Play . עמיהוד כרמון הכין את תוכנת המחשב "בית-הצלילים" (2006) שהוכחה במחקרים כמקצרת את זמן הלמידה מבלי לגרוע בטיבה).
התמחותה של יהודית כוללת מחקרים באוריינות ובמוזיקה, ניצוח על מקהלות ילדים ונוער, שזכו במקום ראשון פעמים רבות, הוראת ספרות מוזיקה, הרמוניה ושיטות הוראה של סולפג לבגרות ב-9 נקודות. יהודית עבדה בהשתלמויות מורים למוזיקה באוניברסיטה ופרסמה חוברות ומאמרים בז'ורנלים מקצועיים, בארץ ובחו״ל, על רכישת קריאה בהנאה בסיוע לימוד מוזיקלי.
על יהודית כרמון ניתן לקרוא באתר בוגרי אוניברסיטת בר-אילן בכתבה "לקרוא תווים תחילה" בכתובת:
http://www.biubogrim.org.il/?CategoryID=181&ArticleID=1432

ד"ר יהודית כרמון- מפתחת שיטת טף תווים
דילוג לתוכן